Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu (EKAMİT) 2016-2017 yılı ilk dönemi faaliyetlerine başladı.

 

İlk olarak 14 Ekim 2016 Cuma günü 13:00 'da E.Ü. Kültür Sanat Evi'nde ki tanışma toplantısında buluşan Ekamitcanlar, EKAMİT ve topluluk işleyişi ile ilgili bilgi sahibi oldular. Birim sunumlarının da anlatıldığı toplantıdan sonra ise salon dışında grup oyunları ile eğlenceli dakikalar yaşandı.

 

Tanışma toplantısından sonra ise ilk toplu etkinlik 23 Ekim 2016 Pazar günü Foça'da gerçekleşti. Foça Karakum plajında gerçekleşen tanışma pikniğine yaklaşık 100 civarı Ekamitcan katıldı. Foça Belediye Başkanı Sayın Gökhan Demirağ'da pikniği ziyaret ederek Foça hakkında bilgiler verirken bir yandan da EKAMİT hakkında bilgiler aldılar. Piknik boyunca oyun, müzik ve yarışmalar devam ederken gün sonunda iskelede gün batımına karşı söylenen şarkılar hafızalara kazındılar.

 

Tanışma toplantısı ve tanışma pikniği ile az da olsa birbirlerini tanıyan Ekamitcanlar birim faatliyetlerine de vakit kaybetmeksizin başladılar. İlk birim etkinliği 24 Ekim 2016 Pazartesi günü 17:00 'da E.Ü. Kültür Sanat Evi sahnesinde doğaçlama tiyatro çalışması oldu. İki saat süren çalışma  da doğaçlamaya ilk adımlar atıldı. Doğaçlama tiyatro çalışmasından sonra ki gün ise Tasarım birim ilk dersini gerçekleştirdi. Çizer hocamız İhsan Canıtez eşliğinde E.Ü. İkitisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dersliğinde ,daha çok tanışma ve işleyiş dersi olarak geçen günün ardından yeni çizerler kendilerini belli ettiler. Çarşamba gününü boş geçiren Ekamitcanlar Perşembe günü ise Sosyal Sorumluluk toplantısında buluştular. Topluluklar Merkezi Seminer Salonunda gerçekleşen toplantıya ilgi oldukça fazlaydı. Eğlenmenin yanında sosyal sorumluluk bilincine de sahip Ekamitcanlar dönem planlamasını tamamladılar.

 

İlk hafta üç birim faaliyet gösterirken, 29 Ekim nedeniyle Fotoğraf ve Video Üretim Birimi, Organizasyon ve Sponsorluk Birimi faaliyetleri bir sonraki haftaya ertelendi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda da Bornova Stadyum'unda gerçekleşen Cumhuriyet yürüyüşüne katılan Ekamitcanlar haftasonunu volaybol ve basketbol faaliyetleri ile renklendirdiler. Böylece sene içinde gerçekleşecek olan topluluklar arası voleybol ve basketbol turnuvaları için de iddialı bir takımın temelleri atılmış oldu.

 

Yoğun bir hafta geri de kaldı. Şimdi bol eğlenceli ve başarılı bir dönem bizleri bekliyor. Doyasıya eğlence için EKAMİT'i takip et..

 

 

FACEBOOK
TWITTER