EKAMİT, 2016-2017 yılının ilk dönemine Ege Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi'nde eğlenceli bir toplantıyla başladı. Toplantıda birimler kendini tanıttı ve Ekamit'in işleyişi anlatıldı. Ekamit için önem arz eden bir birim olarak Organizasyon ve Sponsorluk Birimi (OSB)'de eğlenceli etkinliklerle dönemin etkin geçmesini sağlamak için kolları sıvadı.

 

OSB, ilk olarak dönem başında tanışma etkinliği olarak İzmir - Eski Foça'da piknik düzenledi. Foça belediye başkanı Sayın Gökhan Demirağ'nın da ziyaret ettiği piknik, Foça'nın popüler bir tesisinde gerçekleşti. Yaklaşık 140 ekamitcanın katıldığı piknik yarışmalar ve oyunlarla oldukça eğlenceli ve dolu dolu geçti. Piknikte aile ortamının oluşması ve kaynaşma sağlandı. Ardından 4 Aralık'ta, her sene düzenli olarak gerçekleşen ve ufak yarışmalar, önemli duyurular, sürpriz hediyeli çekilişlerle eğlenceli geçen kahvaltı düzenlendi. Bu kahvaltıyla tam anlamıyla kaynaşan ekamitcanlar eğlenceli dakikalar geçirdi.

 

Toplam 3 toplantı yapan Organizasyon ve Sponsorluk Birimi bu toplantılarla yüzde yüz öğrenci yapımı ve ücretsiz olan ‘EGE MİZAH FESTİVALİ 5’ in çalışmalarına başladı. OSB, Ekamit'in en çok festival odaklı birimi olduğu için dönemin en başından planlarına başlar. İlk olarak twitter üzerinden, gelmesi istenilen ünlülere bombardıman yapılarak çağrıda bulunuldu. Daha sonra ekamitcanlar gruplara ayrılarak Bornovadaki kafeler ile hediye sponsorluğu için görüşmelere çıktılar ve her zamanki gibi hatrı sayılır sponsorluk hediyeleri topladılar. Ardından Mizah Festivali 5 tanıtımı için stant kuruldu. Ekamit'in şüphesiz en eğlenceli dakikalarının geçtiği yerlerden biri olan standlar, festival heyecanıyla daha da eğlenceli bir hal aldı. Afiş ve broşürlerle festivalin tanıtımı ve duyurusu yapıldı. 

 

3 gün süren ve aşırı eğlenceli geçen ‘EGE MİZAH FESTİVALİ 5’, 13 Aralık'ta MÖTBE'de başladı. Ceyhun YILMAZ, Gülhan ŞEN, Çakallarla Dans ekibi, Renan BİLEK, Cem GELİNOĞLU, Cem İŞÇİLER  gibi ünlü isimlerin yanında  Veysel ZALOĞLU, Metin SAYGIN, Gökhan TEVEK gibi sosyal medya fenomenleri de festivale katıldı. Ayrıca Fırat BUDACI, Uğur GÜRSOY, Cem GÜVENTÜRK gibi ünlü çizerlerde festivalde sevenleriyle buluştu. Tam anlamıyla karnaval gibi bir festival olan Ege Mizah Fest 5  öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Ege Üniversitesi Rektör'ü Sayın Prof. Dr. M. Cüneyt Hoşcoşgun'un da katıldığı Ege Mizah Fest 5'te Rektörümüz, Ceyhun YILMAZ'ın söyleşisi ardından hediyesini vermek için sahneye çıktı ve ekamitcanlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Görev alan ekamitcanlar festival sonu çok güzel bir deneyim yaşadıklarını dile getirdiler.

 

Ege Mizah Fest 5’ in ardından 17 Aralık'ta Dedikodu’da gerçekleşen After Party ile festival sonrası eğlence devam etmiş ve aynı zamanda Ekamit’ in 5. yaşı kutlanmış oldu. Böyle dolu dolu geçen bir dönemin ardından OSB tarafından her sene gerçekleşen kapanış partisiyle dönem kapanacaktı ancak İzmir’de yaşanan hain terör saldırısı nedeniyle dönem sonu kapanış partisi ve yemeği  iptal edildi. Böylece, 6 Ocak'ta dönemi kapatan Ekamit yeni dönem için şimdiden sabırsızlanmakta. Yeni dönemde de, havanında güzelleşmesiyle Organizasyon ve Sponsorluk Birimi tüm etkinlik ve organizasyonlarına tüm hızıyla devam edecek…

FACEBOOK
TWITTER