Ekamit, Video Üretim ve Fotoğraf Birimi ilk olarak 2 Kasım tarihinde tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Birim ayrıntılarıyla anlatıldı ve birim içi kaynaşma sağlandı. Dönem içinde yapılabilecek etkinlikler üzerine bir beyin fırtınası yapıldı. Ropörtaj, kamera şakası ve flash-mob üzerine birçok fikir çıktı. Fotoğraf ve Video Üretim Birimi için toplantıda çıkan fikirler her zaman çok daha önemli olmuştur çünkü bir şeyler üretmek ve üretilen şeyi geliştirmek için öncelikli adımı yeni ve yaratıcı fikirler bulmak almaktadır.

 

Sonrasında birimin ilk etkinliği olan röportajı çekmek üzere toplanıldı. Ekamitcanların soracakları soruları belirlemek ve ropörtajın nasıl yapılacağını göstermek amacıyla bir küçük toplantı yapıldı. Alsancakta güzel bir ropörtaj çekildi. Ekamitcanlar, hem eğlenceli dakikalar geçirdi hem de kamera karşısında olmayı ve röportaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini tecrübelemiş oldular. 

 

Ardından bir diğer etkinlik olarak Mizah Fest 5’e ithafen gündemde olan Mannequin Challenge’ın Mizah Fest 5 versiyonu çekildi. Mizah festivali esnasında birçok ekamitcan festivalde kameraman olarak görev aldı ve festivalin başından sonuna kadar her anı yakaladı. Festivalden sonra, bahar döneminde ikincisi çekilecek olan işaret dili klibi için toplantı yapıldı. Belirlenen şarkıda çıkarılacak videonun güzel ve anlamlı olması için evrensel mesaj veren bir şarkı olmasına önem verildi.

Video Üretim ve Fotoğraf Birimi, ilk dönemi yeni fikirler bulmaya ve festival odaklı gitmeye ağırlık vererek geçirdi. İlk dönem düşünülen röportaj, kamera şakaları ve diğer fikirleri gerçekleştirmek havaların kötü oluşundan dolayı ekamitcanları zorlasa da ikinci dönem havaların ısınmasıyla beraber aktif bir şekilde etkinliklerine devam edecek olan Video Üretim ve Fotoğraf Birimi, ikinci dönemi ve gerçekleştireceği projeleri sabırsızlıkla bekliyor!

FACEBOOK
TWITTER