7 Mart Salı günü MÖTBE'de yeni ekamitcanlar ile buluşan Ekamit, bomba gibi bir bahar dönemi olacağının sinyallerini verdi!

 

Tanışma Toplantısına, öncelikle üç yürütücülerden biri olan Cansu Özgüreli, ekamit ailesine hoşgeldiniz diyerek toplantıya gelen yeni ekamitcanlara sıcak bir karşılamada bulundu. Daha sonra Yusuf Baziki ve Fatma Topçu da konuşmaya dahil olarak toplantıya giriş yaptı. Öncelikle kendilerini tanıtan ekamit'in üç yürütücüsü daha sonra kısaca birimlerden bahsetti. Sosyal Sorumluluk Birimi, Tasarım Birimi, Spor Faaliyetleri, Doğaçlama Tiyatro Birimi, Video Üretim ve Fotoğraf Birimi ve Organizasyon ve Sponsorluk Birimlerini kısaca anlatan Cansu Özgüreli, Ekamit'in yaptığı etkinliklerde katılımcılara nitelikli ve eğlenceli organizasyonlar sunarken katılımcılarla birlikte eğlenmeyi amaç edindiğine de değindi. Daha sonra Fatma Topçu, "Ekamit'in Sloganları Nelerdir?" sorusunu açıklayarak yeni ekamitcanlar için cevapladı. Bir diğer değinilen konu da, "Ekamit'in Amacı Nedir?" sorusu oldu. Ekamit'in "Eğlenirken eğlendirmek", "Eğlenirken sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek", "Üniversite'nin sadece derse gidip gelmek olmadığını herkese göstermek" gibi amaçlar edindi yeni ekamitcanlar ile paylaşıldı.

 

İlk olarak Tasarım Birimi yeni ekamitcanlara birimini tanıtmak ve bilgilendirmek için sahnede yerini aldı. Tasarım Birimi'nde eğitmenlik yapan İhsan Canıtez, tasarım birimi kolaylaştırıcı Ulaş Arslan ve Kerem Cufalar birimlerinin ders işleyişlerine değindi. Tasarım derslerinin nasıl yürütüldüğü ve ne kadar aşama kaydedildiğini örneklerle anlatan Tasarım Birimi, "Geçmişten bugün'e tasarım birimi neler yaptı?" sorusunu görseller kullanarak yeni ekamitcanlar ile buluşturdu.

 

Ardından bir diğer ekamit birimi olan Video Üretim ve Fotoğraf Birimi, kolaylaştırıcısı Gökçe Topçu ve Baransel Köroğlu ile "Birimimizde neler yapıyoruz?" sorusunu görseller ile aydınlattı. Kamera şakalarını, röportaj videolarını ve festival, etkinlik fotoğraflarından bir kesit'i anlatım aralarında sunan birim görevlileri, eğlenceli bir sunum yaparak sahneden ayrıldı.

 

Video Üretim ve Fotoğraf Birimi sonrası sahneyi Organizasyon ve Sponsorluk Birimi aldı. Kolaylaştırıcıları Merve Silinmiş, Ayşe Küçükyılmaz ve Fatih Altiniş birimlerini ve organizasyon süreçlerini kısaca anlatarak Ege Mizah Fest odaklı bir birim olduklarının da altını çizdi. Ekamit'in festival süreci ile en yakından ilgilenen birim, festivalin hazırlanması, planlanması, öncesi ve sonrası için neler yapıldığını da kısaca ekleyerek piknik, su savaşı, festival ve kahvaltı etkinliği gibi ekamit'in gelenekselleşmiş etkinliklerinden görsel bir kesit sunumu sonrası sahneyi Spor Faaliyetlerini anlatmak üzere Spor Koordinatörü Rıza Sam'a bıraktı. Rıza Sam, ilk dönem yapılan spor müsabakalarından görsel bir kesit sunarak ekamit'in mizah ve karikatür'e olduğu kadar spor'a da fazlasıyla önem verdiğini dile getirdi. Voleybol, basketbol, futbol, masatenisi gibi spor müsabakalarının oldukça sık bir şekilde yapılmasına özen gösterdiğini söyleyen Rıza Sam, Besyo okuduğu için spor'a aşk ile bağlı olduğunu da ekleyerek yeni ekamitcanlar'a bahar dönemi bol bol spor müsabakalarının yapılacağını ileterek sunumunu sonlandırdı.

 

Ekamit'in gözbebeği birimlerinden bir diğeri olan Sosyal Sorumluluk Birimi, üç kolaylaştırıcısı ile birimini tanıtmak ve bilgilendirmek için sahnede yerini aldı. Zelal Yüksekkaya, Adem Koyunlu ve Fatma Zehra Konuk'un anlatımıyla SSB'nin ekamitteki amacı ve öneminin dile getirildiği sunumda, ekamit'in "Mizah'a ihtiyacı olan insanlar için" felsefesiyle hareket ettiğini dile getiren Sosyal Sorumluluk Birimi, geçmişten bugün'e yaptığı etkinliklerden de bahsetmeyi unutmadı. Fotoğraflar ile örnekleme yaparak, yapılan etkinliklerden kısaca bahseden birim kolaylaştırıcıları etkinliklerini gönülden ve severek yaptıklarının da altını çizdi. İşaret Dili Klibi'nin de üzerinde önemle duran SSB, bu dönem de yeni bir işaret dili projesi olacağının da müjdesini verdi.

 

Son olarakta, İhsan Canıtez, "Ekamit'in Sosyal Medya'daki Gücü ve Aktifliği" konusuna açıklık getirmek için bir kez daha sahnede yerini aldı. EKAMİT'in Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat ve Ekamit.com'daki aktifliğinden bahseden Canıtez, aileye yeni katılan ekamitcanlar'ın topluluk ile ilgili her türlü haberleşme ve bilgiye sosyal medya hesaplarından ulaşılabileceğini ekledi.

 

Tanışma Toplantısını böylelikle sonlandıran Ekamit, her dönem olduğu gibi bu dönem de toplantı sonrası gelenekselleşen oyunlarını oynamadan geçmedi. Yeni ekamitcanlar ile ekamit'i ekamit yapan oyunları oynayan Ekamit, fazlasıyla eğlenceli ve verimli bir toplantıyıda böylelikle geride bırakmış oldu. EKAMİT çekmeyi de ihmal etmeyen ekamitcanlar, böylelikle yeni aile üyeleriyle birlikte bomba bir dönemin ilk EKAMİT'ini çekmiş oldu.

FACEBOOK
TWITTER