Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu (EKAMİT)'in gerçekleştirmiş olduğu Ege Mizah Günleri, oldukça verimli ve keyifli bir etkinliği daha geride bıraktı. Birbirinden güzel isimleri ağırlayan Mizah Günleri MÖTBE'yi olabildiğince dolduran Egeliler'in keyifli ve unutamayacakları bir gün geçirmelerine neden oldu. İlk olarak 13:00'da Özer Aydoğan'ın söyleşisiyle başlayan etkinlikte, ünlü karikatürist Egeliler'in yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bol bol soru cevaplayan Özer AYDOĞAN, bu kadar yoğun ilgi beklemediğini ve şaşırdığını da dile getirdi. Oldukça verimli ve eğlenceli bir söyleşi sonrası katılımı için teşekkür belgesini alan AYDOĞAN, Egeliler ile vedalaşarak etkinlikten ayrıldı.

 

Özer AYDOĞAN sonrası etkinliğe ufak bir ara verilerek MOONSTAR'ın hazırlamasına geçildikten sonra etkinliğe katılımın daha da artmasıyla MÖTBE tabiri caizse ağzına kadar doldu. Yoğun ilgi karşısında oturacak yer bulmakta zorlanılan etkinlikte MOONSTAR'ın sahneye çıkmasıyla nefesler tutuldu. Birbirinden yetenekli dansçılardan oluşan ünlü dans grubu MOONSTAR, öncelikle Kadınlar Günü kareografisi ile izleyenleri büyüledi. Daha sonra ise Türkiye çapında en iyi dans gruplarının yarıştığı SHOWZONE etkinliğinde birinci oldukları kareografi ile tam anlamıyla görsel bir şölen yaratan MOONSTAR'a katılımı için teşekkür belgesini vermek üzere sahneye, konuklar arasında olan Bornova Belediye Başkanı Sayın Olgun ATİLA geldi. MOONSTAR'ın vermiş olduğu dans şölenini çok beğendiğini ve böyle bir etkinliği Ege Üniversitesi'ne kazardırdıkları için EKAMİT ailesine teşekkür ve tebriklerini ileten ATİLA, mizah'ın ve gülmenin öneminden bahsederek topluluğun Ege Üniversitesi ve Türkiye için ne kadar önemli olduğundan da söz ederek sahneden ayrıldı.

 

Ve son olarak MOONSTAR'dan sonra sahneyi KAFA DERGİSİ(Candaş Tolga IŞIK, Zafer ALGÖZ, Cem DAVRAN, Can YILMAZ, Celil NALÇAKAN) yazarları aldı. Her etkinlik konuğundan sonra daha da kalabalıklaşan MÖTBE tıklım tıklım doluydu. Yoğun ilgiyle karşılaşan Kafa Dergisi yazarları, söyleşi boyunca Egeliler'den çok soru aldı. Soruları kendilerine has mizahları ile cevaplayan eğlenceli yazar kadrosu hem akıllardaki soruları aydınlattı hem de salonu olabildiğince güldürdü ve eğlendirdi. Samimi ve sevecen tavırlarıyla herkesin sevgisini kazanan yazar grubu Egeliler ile buluşup sahnede fotoğraf çekilip imza atmayı da ihmal etmedi. Yoğun ilgi ve soru trafiğinden duydukları keyifle söyleşilerini tamamlayan KAFA yazarları katılım ve etkinlikten mutlu olarak sahneden ayrıldı.

 

Mizah Fest 5 sonrası yine namına yakışır bir başka etkinlik ile Egelilerle buluşan EKAMİT, harika bir etkinlikliği daha böylece sonlandırmış oldu. Ege Üniversitesi'nin en aktif ve eğlenceli topluluğu olduğunu bir kez daha kanıtlayan topluluk hem eğlendi hem de eğlendirdi. Yaptıkları her etkinlikten ayrı keyif alan ekamitcanlar, her etkinlik sonrası olduğu gibi bu etkinlikte de toplu fotoğraf çekilip günü ölümsüzleştirmeyi de unutmadı.

FACEBOOK
TWITTER